Poraz lidera: Luda veče u Super Ligi Turske, tri meča 17 golova! Članak preuzet sa Poraz lidera: Luda veče u Super Ligi Turske, tri meča 17 golova!

VECE FUDBALA...

0

U okviru 34. kola Superlige Turske večeras su svoje mečeve odigrali Bešiktaš – Kasimpaša, Rizespor – Trabzonspor, te Sivasspor – Galatasaray. U samo ta tri meča viđeno je čak 17 pogodaka, što je morate priznati zaista rijetkost u modernom fudbalu! Na meču u Istanbulu gdje je Bešiktaš ugostio ekipu Kasimpaše viđeno je pet pogodaka, od toga čak četiri u prvom poluvremenu a meč je obilježio mladi dvadesetogodišnjak Yalcin koji je postigao hattrick za ekipu Bešiktaša pogađajući mrežu gostiju u 10, 44. te 45. minuti susreta. Za goste su pogotke postizali Hajradinović u 13. te Koita u 67. minuti za konačnih 3:2 pobjedu domaćih. U drugom susretu koji je igrao u Rizeu viđeno je također pet pogodaka. U 16. minuti Boldrin je domaće doveo u vodstvo, da bi do kraja prvog poluvremena gosti uspjeli doći do potpunog preokreta pogotcima Rodallege, Melnjaka (OG) te Omura i na odmor otići sa 3:1. Muriqi je u 65. minuti pogodio za konačnih 2:3 na meču Rizespor – Trabzonspor. U najefikasnijoj utakmici večeras ekipa Galatasaraya je gostovala kog Sivasspora, te poražena u fudbalskoj ljepotici. Galatasaray je sjajno otvorio meč te već u 2. minuti poveo preko Linnesa, da bi prednost udvostručio Celik u 34. minuti, no Rybalka u 43. te Arslan u 46. su pogađali za domaće te se na odmor otišlo rezultatom 2:2. U drugom poluvremenu u 77. minuti Rybalka pogađa za 3:2 vodstvo domaćih, a u 80. Kone postavlja 4:2, da bi Celik svojim novim pogotkom smanjio rezultat na 4:3, što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat susreta.